[Early Bird Special Price] Thypoch Ksana 35mm f/2 ASPH. Leica M-mount
[Early Bird Special Price] Thypoch Ksana 35mm f/2 ASPH. Leica M-mount
Regular price
¥89,900 -
Regular price
Sale price
¥89,900 -
Unit price
per
Taxes included.
Couldn't load pickup availability
型番:TP-K35M-BLK
SKU:JAN:6970604943772
※About pre-order items
- This product is a pre-order item. Products are scheduled to be shipped sequentially in the order of receipt as soon as they become available.
- The images shown are for illustrative purposes only. Camera body is not included.
- Product details are currently being prepared for publication. Please note that product specifications and designs may change without prior notice upon release.
Specifications
| Compatible Sensor Size | 35mm Full Frame |
|---|---|
| Color | Black, Silver |
| Focal Length | 35mm |
| Focus Mode | MF (Manual Focus) *Rangefinder Coupled |
| Aperture Blades | 10 Blades |
| Lens Construction | 8 elements in 5 groups (including 1 aspherical element, 1 ED element, 2 high-refractive elements) |
| Aperture Range | F2-F16 |
| Minimum Focusing Distance | 0.5m |
| Filter Diameter | 39mm (E39) |
| Dimensions *Excluding mount and protrusions |
Φ42mm×27mm |
| Weight | Approx. 199g |
| Accessories | Lens Cap, Rear Cap |
| Manufacturer's Warranty | 1 year (covers natural defects) |
※ Notes on Purchase and Use
- Rangefinder coupling: The rangefinder will not couple for shooting distances between 0.5m and 0.7m. When shooting within this range, please confirm focus using Live View.
- Product specifications: Due to production lots, the appearance of the product may differ slightly from the information posted.
![[Early Bird Special Price] Thypoch Ksana 35mm f/2 ASPH. Leica M-mount](http://2ndfocus.com/cdn/shop/files/TP-K35M-SR-LHF_ZRC39S.jpg?v=1779339793&width=1445)
この商品には関連する記事がありません。